SHOW CALENDAR

Monday, March 25
9:30 a.m.: Carolina Herrera (bridal), 501 Seventh Ave.
10 a.m.: Escada Accessories, 1412 Broadway
1 p.m.: Isabel Toledo, TBA
2:30 p.m.: Michael Morales, Spanish Institute, 685 Park Ave.
3 p.m.: Norma Kamali, 11 West 56th St.
5 p.m.: Susan Lazar, 214 West 39th St.
5 p.m.: Anni Kuan, TBA
6 p.m.: Not Even the Rain, Folly, 13 White St., at Church Street and Broadway
6 p.m.: Chompol Serimont, TAG, 24 West 57th St.

Tuesday, March 26
10 a.m.: Spooky, Parsons, 560 Seventh Ave.
11 a.m.: Anait Bian, NV, 289 Spring St.
1 p.m.: Yohji Yamamoto, Lexington Avenue Armory
2 p.m.: Gabriella Zanzani, 20 Greene Street
3 p.m.: Kanae & Onyx, The Tunnel, 220 12th Ave.
4 p.m.: Josie Natori, 40 East 34th St.
5 p.m.: Jennifer George, 550 Seventh Ave.
5:30 p.m.: Randy Kemper, 530 Seventh Ave.
7 p.m.: Versus by Versace, Gertrude Pavilion
8 p.m.: Elizabeth Fillmore, Astor Hall

Wednesday, March 27
9 a.m.: Sylvia Heisel, 230 West 39th St.
10 a.m.: Magic New York City, Parsons, 560 Seventh Ave.
11 a.m.: Anne Klein Collection, Gertrude Pavilion
Noon: Rodney Telford, Celeste Bartos Forum
1 p.m.: Donald Deal, Josephine Pavilion
2 p.m.: Roger Gary, Parsons, 560 Seventh Ave.
3 p.m.: Nistka, Trustees Room
4 p.m.: Ev & El, Josephine Pavilion
6 p.m.: DKNY, Gertrude Pavilion
7 p.m.: BCBG, Josephine Pavilion
8 p.m.: Westcott Fenasci, Astor Hall

Thursday, March 28
8 a.m.: Cynthia Steffe, 550 Seventh Ave.
10 a.m.: Linda Allard for Ellen Tracy, Gertrude Pavilion
Noon: Janet Howard, Celeste Bartos Forum
1 p.m.: Antonio Garcia, Trustees Room
2 p.m.: Richard Tyler, Gertrude Pavilion
3 p.m.: Troa, Josephine Pavilion
4 p.m.: The Emperor’s New Clothes, Trustees Room
5 p.m.: Girls Rule, Celeste Bartos Forum
7 p.m.: Todd Oldham, 295 Lafayette St.
8 p.m.: Alexander McQueen, 172 Norfolk – Synagogue

Friday, March 29
10 a.m.: Mark Eisen, Gertrude Pavilion
11 a.m.: Dimitri Donna, Celeste Bartos Forum
Noon: Yeohlee, Josephine Pavilion
1 p.m.: Jane Suttell, Trustees Room
2 p.m.: Carolina Herrera, Gertrude Pavilion
3 p.m.: Bisou Bisou by Michele Bohbot, Josephine Pavilion
4 p.m.: Joop, Celeste Bartos Forum
5 p.m.: Jussara Lee, Trustees Room
6 p.m.: Betsey Johnson, Josephine Pavilion
7 p.m.: Nicole Miller, Gertrude Pavilion
8 p.m.: Matsuda by Yukio Kobayashi, Ace Gallery, 275 Hudson St.
9:30 p.m.: Marc Jacobs, The Puck Building, 295 Lafayette St.

Saturday, March 30
8:30 a.m.: MAG/Magaschoni, 499 Seventh Ave.
10 a.m.: Gieffeffe/Gianfranco Ferre, Gertrude Pavilion
11 a.m.: Enrico Coveri, Josephine Pavilion
Noon: Victor Alfaro, Tribeca Studios, 145 Hudson St.
1 p.m.: TSE, TBA
1 p.m.: Red by Mark Whitaker, The Inn, 56 Irving Pl.
2 p.m.: Han Feng, Josephine Pavilion
3 p.m.: Marc Bouwer, Celeste Bartos Forum
4 p.m.: David Dalrymple for House of Field, Trustees Room
5 p.m.: Jill Stuart, Josephine Pavilion
6 p.m.: Kenneth Richard, Gertrude Pavilion
9 p.m.: Maria Snyder, American Craft Museum, 40 West 53rd St.
9 p.m.: Ghost, American Savings Bank, 20 Union Square East at 15th Street

Sunday, March 31
Noon: Shawn Ray Fons, Astor Hall
1 p.m.: Cynthia Rowley, Gertrude Pavilion
2 p.m.: Parallel by Katayone Adeli, Josephine Pavilion
3 p.m.: Marie Saint Pierre, Trustees Room
4 p.m.: Van Buren, Celeste Bartos Forum
5 p.m.: Bob Mackie, Laura Belle, 120 West 43rd St.
6 p.m.: Anna Sui, Gertrude Pavilion
7 p.m.: Badgley Mischka, Four Seasons Restaurant, 99 East 52nd St.
8 p.m.: Robert Danes, The Danes, 476 Broome St.

Monday, April 1
10 a.m.: Bill Blass Ltd., Gertrude Pavilion
11 a.m.: Sully Bonnelly, Celeste Bartos Forum
Noon: Miu Miu, Josephine Pavilion
1 p.m.: Michael McCollom, Parsons, 560 Seventh Ave.
2 p.m.: Oscar de la Renta, Gertrude Pavilion
3 p.m.: MarithA & Francois Girbaud, Josephine Pavilion
4 p.m.: Michael Kors, 550 Seventh Ave.
5 p.m.: Zang Toi, Celeste Bartos Forum
6 p.m.: Vivienne Tam, Josephine Pavilion
7 p.m.: Isaac Mizrahi, Gertrude Pavilion
8 p.m.: Wynn, Linda Dresner, 484 Park Ave.
9 p.m.: Pamela Barish, 1088 Park Ave.

Tuesday, April 2
11 a.m.: Calvin Klein, Gertrude Pavilion
Noon: Byron Lars, Josephine Pavilion
1 p.m.: Joan and David, 4 West 58th St.
2 p.m.: C.J. Yoon Ono, Sting Ray Int’l Studio, 145 Hudson St.
3 p.m.: Wellman/Ecospun, Josephine Pavilion
4 p.m.: Pamela Dennis, 550 Seventh Ave.
5 p.m.: Ski Industries of America, Celeste Bartos Forum
6 p.m. & 8 p.m.: Donna Karan, 550 Seventh Ave.
7 p.m.: Daryl K, 416 West 13th St.
8 p.m.: Christian Blanken, Cherry Lane Theatre, 38 Commerce St.
9 p.m.: Kalima, Spy, 101 Greene St.

Wednesday April 3
10 a.m. & Noon: Ralph Lauren, 650 Madison Ave.
Tuesday, April 9
6 p.m.: T.C. Laughlin, 239 West 39th St.

Wednesday, April 10
6 p.m.: Abbijane, 141 East 19th St.

Wednesday, April 17
4 p.m.: Katsumi & Malcolm, 644 Broadway

load comments
blog comments powered by Disqus